درباره ما

معرفی کامل دکتر فخرایی  

با بیش از 15 سال تجربه

درباره دکتر فخرایی

بیشتر بدانید…

دکتر قاسم فخرایی در سال 1350 در شهر کاشان به دنیا آمد. در سال 1368 در رشته پزشکی وارد دانشگاه شد و در سال 1376 از دانشگاه علوم پزشکی تهران و با معدل الف فارغ التحصیل شد. ایشان در سال 1376 از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان دانشجوی پزشکی برتر شناخته شد و از دست رییس جمهور وقت جایزه دریافت نمود. در همان سال و با رتبه اول در رشته چشمم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد ودر بیمارستان چشم پزشکی فارابی- دانشگاه علوم پزشکی تهران که به عنوان معتبرترین مرکز آموزشی چشم پزشکی کشور شناخته می شود و نزد برجسته ترین اساتید چشم پزشکی کشور مشغول به تحصیل گردید. ایشان در سال 1380 و با رتبه ممتاز دوره دستیاری (رزیدنتی) چشم پزشکی را به پایان رسانید و در بیمارستان فارابی به عنوان هیأت علمی تمام وقت مشغول به کار شد.

درباره ما - دکتر فخرایی

دوره تحصیلات دکتر فخرایی

دکتر فخرایی در سالهای 1385 و 1386 دوره فوق تخصصی گلوکوم را در بیمارستان فارابی گذراند و درهمان سال (2007) در رشته فوق تخصصی سگمان قدامی چشم و گلوکوم در مؤسسه چشم پزشکی ویلز کشور ایالات متحده آمریکا درشهر فیلادلفیا، ایالت پنسیلوانیا (Wills Eye Institute, Thomas Jefferson University, Philadelphia, PA, USA) که به عنوان اولین و معتبرترین مرکز چشم پزشکی جهان شناخته می شود پذیرفته شد. قابل ذکر است که بیمارستان چشم پزشکی ویلز به عنوان پدر چشم پزشکی جهان شناخته می شود چرا که در سال 1832 برای اولین بار در جهان رشته چشم پزشکی را راه اندازی نمود.

رؤیای تحصیل در معتبرترین مرکز چشم پزشکی جهان دکتر فخرایی را در همان سال عازم ایالات متحده آمریکا کرد. ایشان با همت و پشتکار فراوان در سالهای 2008 -2009 دوره فوق تخصصی سگمان قدامی چشم و گلوکوم را در بخشهای قرنیه و گلوکوم بیمارستان ویلز (Wills Eye Institute) با موفقیت و نزد مشهورترین اساتید چشم پزشکی جهان گذراند. وی در این دوران تمام تلاش خود را در جهت تحقیق در جدیدترین عرصه های چشم پزشکی به کار گرفت که حاصل آن انتشار مقالاتی در معتبرترین مجلات چشم پزشکی جهان می باشد. همچنین طی این دوره جدیدترین و پیچیده ترین تکنیکهای جراحی چشم را نزد اساتید خود که از مشهورترین چشم پزشکان جهان می باشند فرا گرفت. انجام و آموزش بعضی از جدیدترین متدهای جراحی چشم برای اولین بار در ایران پس از بازگشت به ایران توسط دکتر فخرایی، حاصل آموخته های ایشان از دوران فلوشیپی در بیمارستان ویلز می باشد. دکتر فخرایی در این دوران در میان تمام دستیاران فوق تخصصی (Fellow) آن مرکز چنان درخشید که مورد توجه و تشویق اساتید خود قرار گرفت و با سفارش و کمک اساتید خود در بیمارستان ویلز زمینه تحصیل در دیگر مراکز چشم آمریکا برای ایشان مهیا گردید و توانست دوره های تکمیلی دیگری به ویژه در زمینه جراحی عیوب انکساری در دیگر مراکز معتبر چشم پزشکی آمریکا در دیگر ایالات این کشور نیز بگذراند که این خود بر غنای آموخته های ایشان افزود.

افتخارات دکتر فخرایی 

برجسته ترین افتخارات دوران تحصیل

دوران پربار تحصیل در بیمارستان ویلز و دیگر مراکز چشم پزشکی آمریکا و بویژه شاگردی و آموختن نزد اساتید مشهوری چون پروفسور George Spaeth  (ریيس بخش گلوکوم بیمارستان ویلز که برجسته ترین چشم پزشک جهان در زمینه گلوکوم می باشد و اکثر جراحان بزرگ گلوکوم آمریکا و جهان از شاگردان ایشان می باشند و سالهای طولانی مسئولیت ریاست انجمن گلوکوم آمریکا را بر عهده داشته است)

و نیز پروفسور L. Jay Katz تأثیری شگرف بر آموخته های علمی و عملی، و نیز شخصیت، افکار و اندیشه های دکتر فخرایی نهاد به گونه ای که ایشان از این دوران به عنوان “بهترین دوران زندگی” خود یاد می کند و از پروفسور Spaeth به عنوان یکی از تاثیر گزارترین افراد بر خود نام می برد و همیشه خود را مدیون آموخته ها و نیز افکار و اندیشه های ایشان می داند.

دکتر فخرایی در سال 2009 با اندوخته ای غنی از دانش نظری و عملی چشم پزشکی به میهن عزیزمان بازگشت و در بیمارستان فارابی و به عنوان رئیس بخش گلوکوم بیمارستان مشغول ادامه خدمت به هم میهنان ارجمند و نیز تربیت دستیاران تخصصی و فوق تخصصی شد و تمام تلاش خود را برای آموزش متدهای نوین جراحی چشم به دستیارن و فلوهای خود به کار گرفت.

قابل توجه بازدیدکنندگان گرامی

لطفا برای اخذ نوبت ویزیت فقط با شماره های ثابت مطب در روزهای زوج و از ساعت 10 صبح به بعد تماس بگیرید..
شماره موبایل فقط برای موارد اورژانس و نیز هماهنگی جهت تعیین تاریخ عمل جراحی می باشد ، و به هیچ عنوان امکان اخذ نوبت ویزیت از طریق تماس با شماره های موبایل میسر نمی باشد

سخنرانی ها و کتاب ها

ایشان در طول سالیان گذشته صدها سخنرانی در کنگره های چشم پزشکی داخلی و خارجی به عنوان سخنران مدعو ارایه نموده است. دکتر فخرایی مسیر پیشرفت آکادمیک را به سرعت طی کرد و در سنین جوانی به مقام استاد تمامی (Full Professor) دانشگاه علوم پزشکی تهران ارتقاء یافت و به عنوان یکی از جوانترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران شناخته شد.

حاصل تلاش علمی دکتر فخرایی انتشار دو کتاب چشم پزشکی، تالیف دو کتاب مرجع بین المللی چشم پزشکی (به اتفاق دکتر Spaeth) و چاپ دهها مقاله در مجلات معتبر جهان در زمینه  چشم پزشکی، و نیز تربیت شاگردان برجسته در عرصه های تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی که در سراسر کشور عزیزمان ایران مشغول ارائه خدمت به بیماران نیازمند هستند می باشد.

ایشان هم اکنون دربیمارستان فارابی و نیز در بخش خصوصی مشغول آموزش به دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و نیز خدمت به بیماران عزیز می باشد.